English فارسی العربیه

عملیات بیت المقدس از مظاهر ایثار در نظام جمهوری اسلامی است

امیر سرتیپ احمد اسدی از فرماندهان پیشکسوت ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن گرامیداشت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: عملیات بیت المقدس به عنوان یکی از مظاهر ایثار در نظام ارزشمند جمهوری اسلامی است و می توان به عنوان یک الگو برای حفظ قداست این انقلاب عزیز مطرح کرد.

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، وی با اشاره به گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر از سوی مردم گفت: بیت المقدس از این جهت برای ما عزیز است و ما به آن بها می دهیم که فرماندهان عراقی وقتی به شهر خرمشهر آمده بودند به صدام پیام دادند که نیروهای ایرانی مگر از روی جنازه های سربازان عراقی رد بشوند که بتوانند خرمشهر را آزاد کنند چون آرایش نظامی قوی و مستحکمی را در خرمشهر برقرار کرده بودند.

اسدی افزود: وقتی میادین عملیاتی را بررسی می کردیم و موانعی که ایجاد کرده بودند را می دیدیم، تصور نمی کردیم که بشود خرمشهر را با آن همه اوصاف و حمایت های دولت های شرقی و غربی و استکبار جهانی و دولت های مرتجع آزاد کرد اما شهری که 19 ماه اشغال شده بود در عملیات شکوهمند و عزیز و طولانی و بسیار سخت، بعد از 26 شبانه روز عملیات موفق شدیم آزاد کنیم.

این فرمانده پیشکسوت ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به جان فشانی های نیروهای سپاه، بسیج و ارتش قهرمان گفت: برای ما مایه افتخار است که این ارزش را برای همیشه پاس بداریم.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از 21 اردیبهشت‌ در مصلای حضرت امام خمینی(ره) آغاز به کار کرده و فردا شنبه چهارم خرداد به کار خود پایان می‌دهد.