English فارسی العربیه

توجه به رونق تولید در غرفه جهاد کشاورزی

مدیرکل حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به فعالیت های قرآنی و دینی این وزارتخانه گفت: وزارت جهاد کشاورزی به دلیل تعداد بالای کارکنان و خانواده های آنان فعالیت های قرآنی گسترده ای دارد که در طول سال در وزارتخانه و سازمان های تابعه در استان های مختلف انجام می گیرد.

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، پیمان فلسفی افزود: این فعالیت ها شامل برنامه های آموزشی و فرهنگی و مسابقات و جشنواره های قرآنی می شود که یکی از مهم ترین آنها برگزاری بزرگ ترین جشنواره قرآنی ویژه روستاییان و عشایر کشور است که هر ساله در ایام دهه مبارک فجر برگزار می شود.

فلسفی همچنین گفت: همزمان با ایام ماه مبارک رمضان در 40 سازمان وابسته به جهاد کشاورزی در سطح کشور به طور همزمان تفسیر موضوعی و مفهومی قرآن انجام می گیرد؛ همچنین 300 طلبه و روحانی در وزاتخانه به منظور اجرای فعالیت های قرآنی استخدام شده اند.

وی گفت: ضمن اینکه مفاهیمی مانند غذای حلال و نظارت شرعی در ذبح و صید و نظارت شرعی بر امور اراضی کشور توسط حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی دنبال می شود که به این منظور 700 روحانی در سراسر کشور به کار گرفته شده است.

فلسفی ادامه داد: ماحصل فعالیت ها و اقداماتی که در حوزه قرآنی و دینی انجام شده را در غرفه وزارت جهاد کشاورزی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به نمایش گذاشته ایم چرا که فرصتی برای آشنایی مردم با فعالیت های قرآنی سازمان ها و نهادها است.

وی در مورد محتوای غرفه جهاد کشاورزی گفت: با توجه به حال و هوای کشور که مسئله تولید و رونق تولید مورد توجه قرار گرفته است، سعی کردیم حال و هوای غرفه را به موضوع تولید و کشاورزی در قرآن اختصاص دهیم و آیات قرآنی مرتبط با زراعت، باغبانی، انواع میوه ها و محصولات زراعی، زنبور عسل، لبنیات، دام و تاکیداتی که خداوند متعال در آیات متعدد و مختلف به اهمیت کشاورزی ونقش کشاورزی در زندگی بشر داشته، معرفی کنیم.

فلسفی افزود: تفاوت غرفه جهاد کشاورزی امسال با سال های گذشته همین است که سعی کردیم نگاه مفهومی و موضوعی به قرآن کریم داشته باشیم.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از 21 اردیبهشت‌ در مصلای حضرت امام خمینی(ره) آغاز به کار کرد و امشب (شنبه) چهارم خرداد با تجلیل از برگزیدگان به کار خود پایان می‌دهد.