English فارسی العربیه

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی: نوآوری در نمایشگاه قرآن جوانان را مشتاق تر برای حضور می کند

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برای اینکه بتوانیم نوجوانان و جوانان را به حضور در نمایشگاه ترغیب کنیم، نیاز است که دست‌اندرکاران نمایشگاه به نوآوری توجه بیشتری کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری در حاشیه بازدید از بیست‌وهفتمین نمایشگاه قرآن با اشاره به اهمیت برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی افزود: به دلیل اهمیت فراوان قرآن به عنوان زیربنا، رکن اصلی معرفت اسلامی، ارزش‌ها و سنت‌های اسلامی در جامعه اسلامی، می‌طلبد که هرگونه تلاشی که ممکن است در راستای توسعه فرهنگ قرآن و در راستای انس جامعه و شهروندان با قرآن و به ویژه جوانان و نوجوانان کوثر است، انجام شود.

وی در ادامه تصریح کرد: نمایشگاه قرآن یکی از تلاش‌های برجسته و چشم‌گیری است که به برکت انقلاب اسلامی در جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته و همین نمایشگاه، برای حضور خانواده‌ها، دانشگاهیان و حوزویان انگیزه‌ای شده که در بهار قرآن که ذهن‌ها و زبان‌ها بیشتر معطوف به قرآن است، در این محیط قرآنی حاضر شوند.

کلانتری بیان کرد: همچنین نمایشگاه کمک می‌کند که فضای جامعه قرآنی‌تر شود، همچنان که یک عده به این فضا می‌آیند و به دلیل دستاوردها و محصولاتی که عرضه می‌شود، تحت تاثیر قرار گرفته و متحول می‌شوند، از جمله اینکه در نمایشگاه اپلیکیشن‌های صوتی و تصویری یا نرم‌افزاهایی عرضه می‌شود و اینها کمک می‌کند که جمع بزرگی از شهروندان جامعه اسلامی متاثر از نمایشگاه شوند و بتوانند از فضای قرآن بهره‌مند باشند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: پیشنهاد من این است که متولیان امر تلاش کنند که هر سال یک نوآوری در نمایشگاه وجود داشته باشد. نباید شرایط به گونه‌ای باشد که اگر مخاطب یک سال نیامد، برایش تفاوتی نکند، بلکه باید طوری باشد که اگر یک سال شرکت نکرد، متوجه شود که چیزهای خوبی را از دست داده است.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از 21 اردیبهشت‌ در مصلای حضرت امام خمینی(ره) آغاز به کار کرد و امشب (شنبه) چهارم خرداد با تجلیل از برگزیدگان به کار خود پایان می‌دهد.