English فارسی العربیه

رئیس اداره کانون های قرآن و عترت دانشگاه آزاد فعالیت های این اداره در نمایشگاه قرآن را تشریح کرد

رئیس اداره کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با ستاد خبری نمایشگاه قرآن گفت: دانشگاه آزاد به همراه دیگر دانشگاه‌های کشور در نمایشگاه قرآن حضور داشت و در این دوره به ارائه و نمایش آثار برتر هنری دانشجویان این دانشگاه پرداخت. بخشی از این آثار به صورت زنده توسط خود دانشجویان اجرا شد و در کنار ورکشاپ‌ها در سطح دانشگاه‌ها مسابقات مفاهیم قرآن را به صورت شفاهی برگزار کردیم. همچنین برگزاری مسابقه شب‌های نورانی با محوریت بیانیه گام دوم رهبری از دیگر برنامه‌های دانشگاه آزاد در نمایشگاه قرآن بود.

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، علی عزتی ادامه داد: همچنین اجرای تئاترهای آیینی و دینی از جمله برنامه‌های این دوره از نمایشگاه از سوی دانشگاه آزاد اسلامی بود. این اجراها هر روز در فضای باز شبستان اجرا می‌شد. همچنین پایان نامه‌های قرآنی در غرفه ما در بخش دانشگاهی نمایشگاه ارائه شد. همچنین برخی نشست‌های تخصصی با موضوعات قرآنی برگزار شد. نشست‌هایی با عناوینی همچون «نجوم در قرآن» و «فرقه‌های نو ظهور و مقایسه آن با مهدویت» از جمله این نشست‌ها بود.

به گفته رئیس اداره کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه آزاد؛ این دانشگاه بزرگترین مسابقه قرآنی دانشجویی کشور را برگزار می‌کند و نزدیک به120 هزار نفر مجموع شرکت کنندگان در این مسابقات بوده‌اند. 76 هزار نفر از این تعداد از دانشجویان در آزمون‌های کتبی شرکت کردند. سال گذشته که کرمان میزبانی این دوره از مسابقات را برعهده داشت، 4 هزار و 800 اثر از پایان‌نامه و مقاله گرفته تا آثار هنری دانشجویان به نمایش درآمد.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از 21 اردیبهشت‌ در مصلای حضرت امام خمینی(ره) آغاز به کار کرد و امشب (شنبه) چهارم خرداد با تجلیل از برگزیدگان به کار خود پایان می‌دهد.