English فارسی العربیه

فقهی زاده بیان کرد: تأکید بر نوآوری و ابتکار در نمایشگاه بیست و هفتم قرآن کریم

آیین پایانی بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم شامگاه چهارم خرداد در سالن نشست های این نمایشگاه در مصلای حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، در بخشی از این آیین عبدالهادی فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس نمایشگاه قرآن کریم، به بیان سخنانی پرداخت.

فقهی زاده با اشاره به آیه مبارکه «مَا أَصَابَكَ مِنْ حَسَنَةٍ فَمِنَ اللَّهِ وَمَا أَصَابَكَ مِنْ سَيِّئَةٍ فَمِنْ نَفْسِكَ وَأَرْسَلْنَاكَ لِلنَّاسِ رَسُولًا وَكَفَى بِاللَّهِ شَهِيدًا» گفت: آنچه از موفقیت نصیب ما شده است به جز به یمن و برکت عنایت الهی نبوده است و البته همه کاستی‌ها از ما بوده است و برای کمبودها و کاستی‌هایی که قابل مشاهده بوده از همه بازدیدکنندگان و ملت شریف ایران و مخاطبان نمایشگاه عذرخواهی می‌کنم.

وی در ادامه افزود: تلاش می کنیم در سال آینده نمایشگاه قرآن به مثابه ویترین فعالیت‌های کثیری در حوزه‌های فرهنگ دینی تابنده‌تر و موثرتر از پیش جلوه‌گری کند.

فقهی‌زاده تصریح کرد: بدون شک بالندگی فرهنگ قرآنی در میان کودکان و نوجوانان آرزوی بزرگ همه ماست؛ ما نمایشگاه قرآن را همچون رویدادی در نظر داریم که راهی به دل‌ها پیدا کند و معنای زندگی را که در قرآن کریم جستجو می‌کنیم، در دل‌ها به مثابه نهالی نوپا بنشاند. ان شاالله علاقه به قرآن و آموزه‌های آن را از مرحله شعار به مرحله عمل بدل کنیم.

رئیس بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی‌قرآن کریم اظهار کرد: رویکردهای ما در نمایشگاه قرآن در این دوره به اجمال بیان شد؛ آنچه در این میان بر روی آن تأکید دارم این است که همه طرح‌ها و برنامه‌ها را با نوآوری و برجستگی‌های جدید و در جلوه‌های تازه عرضه کنیم.

فقهی‌زاده بیان کرد: ما نمایشگاه قرآن را متعلق به نهادی بدون نهاد دیگر، موسسه‌ای بدون موسسه دیگر و اشخاصی بدون اشخاص دیگر نمی‌دانیم؛ بلکه این نمایشگاه را متعلق به آرمان‌های مقدس ایران و آحاد ملت شریف ایران می دانیم که نمایندگان آنها با برخورداری از توش و توان بیشتر توانایی اجرای برنامه‌های شایسته‌تر و موثرتر را در برنامه‌های پیشنهادی عملاً نشان می‌دهند.

وی افزود: امیدواریم این سیر تحول‌خواهی و نوآوری و نوگرایی همچنان در معاونت بپاید و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری و هم یاری‌های خالصانه و موثر نهادهای فرهنگ دینی و موسسات قرآنی توانایی اجرای نمایشگاه‌های بهتری را در سال‌های آتی به دست بیاورد.

وی در پایان از همکاران خود در معاونت قرآن و عترت و مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قدردانی کرد و گفت: از همه دوستانی که در موسسات حامی نمایشگاه و مسئولان فرهیخته و بزرگوار رسانه ملی و مصلای حضرت امام خمینی(ره) و همه موسسات دیگری که ما را یاری کردند قدردانی می کنم و در پایان ضمن تشکر مجدد از همه دوستان آرزو دارم ما را به عنوان کوچکترین سربازان خدمتگزار به آستان قرآن و اهل بیت(ع) بپذیرند.