English فارسی العربیه

جشنواره چلچراغ آسمانی

مهلت ارسال آثار به جشنواره به پایان رسیده است. به زودی از طرف دبیرخانه جشنواره زمان برگزاری مراسم اختتامیه و اهدای جوایز اعلام می گردد.

آئین اختتامیه نخستین جشنواره قرآنی چلچراغ آسمانی، روز شنبه ٢٢ تیر، در شب میلاد امام رضا علیه السلام از ساعت ١٧ در فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد.

به گزارش دبیرخانه جشنواره، در این رویداد بزرگ قرآنی بیش از ۶ هزار نفر با ارسال آثار در بخش های تخصصی و عمومی شرکت کردند و افراد برگزیده در مراسم اختتامیه معرفی خواهند شد.

نفرات اول تا سوم هر کدام از بخش های تخصصی جشواره به ترتیب ۵٠ میلیون ریال، ٢٠ میلیون ریال و ١٠ میلیون ریال جایزه نقدی دریافت خواهند کرد و چهار فرد برگزیده بخش عمومی غنچه های آسمانی هر کدام ٢٠ میلیون ریال جایزه نقدی دریافت خواهند کرد.

در این مراسم همچنین به ١٠ نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه جایزه یک میلیون ریالی تعلق خواهد گرفت.

با توجه به محدودیت سالن و تعداد بالای شرکت کنندگان، افرادی که تمایل دارند در جشن اختتامیه شرکت کنند، باید عدد ٢ را به سامانه ١٠٠٠٩٨٩١ ارسال کنند تا دعوتنامه رسمی و کارت حضور در مراسم برایشان ارسال شود.

شماره تماس دبیرخانه جشنواره چلچراغ آسمانی : 55374787

معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نخستین جشنواره تولید محتوای قرآنی در فضای مجازی را برگزار می کند

جشنواره چلچراغ آسمانی

با توجه به نقش موثر و روزافزون فضای مجازی در مناسبات اجتماعی کنونی و تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حضور ثمربخش به منظور تولید محتوای فاخر در فضای مجازی، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظر دارد به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوه مند انقلاب اسلامی با همکاری سامانه اینترنتی آپارات به عنوان پربیننده ترین سامانه اشتراک گذاری ویدئو در سراسر کشور و پایگاه خبری عقیق، نخستین جشنواره الکترونیکی چلچراغ آسمانی را برگزار کند. 

اهداف :

بخش های جشنواره :

این جشنواره صرفا در قالب آثار ویدیوئی برگزار می شود و فراخوان، دریافت، نمایش و داوری آن در پنج بخش زیر انجام خواهد شد :

1. آوانمای قرآنی
تولید کلیپ، فتوکلیپ و قطعات کوتاهی که از ترکیب صوت و تصویر آیات قرآن، تواشیح، هم خوانی و آموزه های قرآنی تولید شده و با جلوه های هنری به آن جذابیت بخشیده اید. حداکثر زمان اثر 300 ثانیه در نظر گرفته شده است.

2. کلیپ داستانی
تولید کلیپ با مضمون و محتوای آیات و روایات قرآنی که مرتبط با سبک زندگی کنونی باشد. حداکثر زمان اثر 300 ثانیه در نظر گرفته شده است .

3. پویانمایی و موشن گرافیک
تولید انیمیشن یا موشن گرافیک که دارای پیام و محتوای متناسب و مرتبط با آیات و روایات قرآنی باشد. حداکثر زمان اثر 300 ثانیه در نظر شده است.

4. مستند مردمی
ارائه فیلم های کوتاه و مستند با محتوای فعالیت های قرآنی، گزارش تصویری، گفت وگوی تصویری که به نوعی مرتبط با فعالیت های قرآنی باشد. حداکثر زمان اثر 300 ثانیه در نظر گرفته شده است.

5. غنچه های قرآنی
علاقه مندان می توانند از تلاوت قرآن، اذان و اقامه نماز کودکان و نوجوانان خود فیلم تهیه کرده و آن اثر را ارسال کنند.

بخش ویژه:

این جشنواره به بهانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می شود، در صورتی که موضوع ویدئوی ارسالی بر محورهای قرآنی «مقاومت و ظلم ستیزی» باشد، در داوری از امتیاز ویژه ای برخوردار خواهد شد. 

داوری :

بخش های آوانمای قرآنی، کلیپ داستانی، پویانمایی و موشن گرافیک و مستند مردمی به صورت تخصصی و بخش غنچه های قرآنی به صورت مردمی داوری خواهد شد. 

مهلت ارسال آثار :

علاقه مندان می توانند آثار خود را از روز 23 بهمن ماه 1397 تا پایان وقت اداری 31 اردیبهشت ماه 1398 به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند. 

جدول جوایز :

بخش آوانمای قرآنی :
نفر اول : 50 میلیون ریال
نفر دوم : 20 میلیون ریال
نفر سوم : 10 میلیون ریال

بخش کلیپ های داستانی :
نفر اول : 50 میلیون ریال
نفر دوم : 20 میلیون ریال
نفر سوم : 10 میلیون ریال

پویانمایی و موشن گرافیک :
نفر اول : 50 میلیون ریال
نفر دوم : 20 میلیون ریال
نفر سوم : 10 میلیون ریال

مستند مردمی :
نفر اول : 50 میلیون ریال
نفر دوم : 20 میلیون ریال
نفر سوم : 10 میلیون ریال

غنچه های آسمانی :
نفر اول : 20 میلیون ریال
نفر دوم : 20 میلیون ریال
نفر سوم : 20 میلیون ریال
نفر چهارم : 20 میلیون ریال

شیوه ارسال آثار :

برای ارسال محتوای رسانه ای تولیدشده می توانید از یکی از روش های زیر بهره ببرید:
1- سامانه اینترنتی آپارات به نشانی  www.aparat.com/40cheragh 
برای ارسال در آپارات، لازم است هنگام بارگزاری ویدئوی خود، حتما از برچسب «چلچراغ آسمانی» استفاده کنید. 
2- صفحه رسمی جشنواره به نشانی https://iqfa.ir/40cheragh 
3- انتشار در اینستاگرام با هشتگ #چلچراغ_آسمانی