بازاری به وسعت حیاء و حجاب در نمایشگاه بین المللی قرآن


اینجا تنها جنس و محصول معامله نمی شود؛ مشتری ها به خواست فطرت خود غرفه ها را رصد می کنند و با نگاهی دقیق و تیز بین آنچه را که بر اساس موقعیت و اعتقاد خود نیاز دارند انتخاب می کنند، آری بازار اسلامی است و معامله بین مسلمین؛ تفاوت چشم گیری با تمام فروشگاه هایی که دیده اید دارد، اینجا بخش عفاف و حجاب نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است و پر شور و حرارت حضور خانواده ها را به خود جلب کرده است، همه می آیند تا رخت عاقبت به خیری را برای خود در جامعه اسلامی انتخاب کنند، رخت و لباسی که شایسته مسلمانی و ایرانی بودن آنها باشد!

به گزارش خبرنگار ستاد خبری بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن همچون دوره های قبل برای پاسخ به نیاز مخاطبان خود بخش عفاف و حجاب را راه اندازی کرده و با حضور تولیدکنندگان و عرضه کنندگان محصولات عفاف و حجاب رونق چشم گیری دارد، نیاز مخاطب به تهیه مایحتاج حجاب بیانگر این است که دیدگاه جامعه بر اساس آموزه های اسلامی شکل گرفته و در جستجوی این نیاز در گرما یا سرما و با طوفان یا بارندگی هم به محل عرضه این محصولات می آیند.

هفده روز از برگزاری این نمایشگاه می گذرد و امروز ساعات پایانی است اما همچنان نبض آن ضربان شدیدی دارد، در تمام بخش ها این هیجان و استقبال عمومی چشم گیر است و البته در بخش عفاف و حجاب این شور و اشتیاق بیش از همیشه خود را نشان می دهد.

برگزاری کارگاه های آموزشی

برگزاری کارگاه های آموزشی هر روز بر غنای بخش عفاف و حجاب افزود و هنرجویان و هنرمندان بسیاری در این بخش به داشته و اندخته های هنری و علمی خود در تولید و طراحی محصولات حجاب و عفاف افزودند، علاوه بر مسابقه اجرای ایده تا طراحی و دوخت به صورت زنده در بخش عفاف و حجاب بر شور و هیجان کار حرفه ای طراحی ها افزود.

رونمایی از محصولات جدید عفاف و حجاب

در این بخش هر روز محصولات جدید حوزه عفاف و حجاب که بر اساس طراحی های متنوع و متعدد به جشنواره پیشنهاد شده بودند و از مرحله داوری ها عبور کرده بود، رونمایی و به مخاطبان معرفی شد.

ژانر لباس نوجوان

یکی از دستاوردهای بخش عفاف و حجاب تولید لباس برای نوجوان است که پس از رسیدن به سن تکلیف شرعی نوجوانان نیازمند لباس متناسب با نیازهای این دوره سنی خود هستند تا با رعایت موازین اسلامی و نیاز دوره نوجوانی خود در جامعه ظاهر شوند.

حمید قبادی در حاشیه برگزاری رونمایی از آثار جدید محصولات عفاف و حجاب در ارزیابی خود از برگزاری نمایشگاه بیست و ششم قرآن کریم گفت: هر کاری که با نیاز و مطالبه مردم هماهنگ باشد و مبتنی بر تأمین درخواست عموم مردم باشد مورد استقبال مردم قرار می گیرد.

وی به اقبال قابل توجه بازدیدکنندگان از بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن اشاره کرد و افزود: این بخش یکی از بخش هایی است که بر اساس فطرت، اعتقاد و باور مردم شکل گرفته است و مراجعه بازدیدکنندگان به این بخش، کاملاً اعتقادی است.

مدیر کمیته عفاف و حجاب بیست و ششمین نمایشگاه قرآن کریم، تصریح کرد: اعتقاد مردم به عفاف و حجاب مبتنی بر باور قلبی است و مردمی که وارد نمایشگاه قرآن می شوند بر اساس باورهای خود این بازدید را انجام می دهند و طبیعی است که در این مواجهه وقتی نیازی از نیازهای معنوی آنها تأمین شود، اقبال قابل توجهی به آن خواهند داشت.

قبادی خاطر نشان کرد: بخش عفاف و حجاب جزء بخش هایی از نمایشگاه قرآن است که به نیاز مخاطب خود پاسخ درست می دهد و در این موفقیت اقبال عمومی چشم گیری را نیز به همراه داشته است.

وی با مثبت دانستن اختصاص فضای مناسب برای بخش عفاف و حجاب از سوی برگزار کنندگان نمایشگاه، بیان کرد: امسال با تخصیص فضای نسبتاً مناسبی که ستاد برگزاری به بخش عفاف و حجاب تخصیص داد موجب شد تا دسترسی سهل و آسانی برای مردم به وجود آید و جانمایی بسیار مناسب این بخش که نتیجه تلاش همکاران بخش عفاف و حجاب بود بر رضایت مردم افزود.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در ادامه تصریح کرد: پیش بینی فعالیت های ترویجی و تبلیغی با اقبال مردم مواجه شد و نسبت به دوره هابی گذشته قابل توجه بود و معرفی محصولات جدید در مراسم رونمایی محصولات بخش عفاف و حجاب سالهاست که جز پرطرفدارترین بخش های برگزاری در بخش عفاف و حجاب است.

قبادی این دوره از نمایشگاه را از نظر محتوایی قابل توجه و ارزشمند دانست و گفت: در معرفی آثار جدید تعداد قابل توجهی آثار به کمیته داوری و دبیرخانه کمیته عفاف و حجاب معرفی شد و با داوری انجام شده و کار کارشناسی تعدادی که برگزیده بود انتخاب شده و در معرض رونمایی و تشویق و تقدیر قرار گرفت.

وی تأکید کرد: هدف از تشویق طراحان این است تا در این مسیر حمایت شده و در طی سال تلاش کنند آثار جدید و کاربردی را بر اساس نیاز ملی و جوانان جامعه همچنین منطبق بر فطرت و ذائقه مخاطب طراحی و تولید کنند.

اکرم سادات حسینی