بخش کودک و نوجوان نمایشگاه قرآن موفق تر از گذشته ظاهر شد


مدیر کمیته بخش کودک و نوجوان نمایشگاه قرآن با بیان اینکه بخش کودک و نوجوان نمایشگاه قرآن به نسبت سنوات گذشته تغییرات عمده و مثبتی را تجربه کرد، گفت: تعدد و تنوع مسابقات درنظر گرفته شده برای این گروه سنی از افزایش قابل توجهی برخوردار بود.

جلیل صادق زاده در گفت و گو ستاد خبری بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، از انجام موفقیت آموز همه برنامه های پیش بینی شده کمیته کودک و نوجوان نمایشگاه قرآن در ایام برگزاری این نمایشگاه خبر داد و گفت: به طور میانگین در برخی از ساعات در هریک از غرفه های بخش کودک و نوجوان بیش از 50 نفر بازدیدکننده در هر دقیقه مراجعه و از برنامه های تعیین شده استفاده می کردند.

مدیر کمیته بخش کودک و نوجوان نمایشگاه قرآن با بیان اینکه بخش کودک و نوجوان نسبت به سنوات گذشته تغییرات عمده و مثبتی را تجربه کرد، افزود: تعداد و نوع مسابقات درنظر گرفته شده برای این گروه سنی از افزایش قابل توجهی برخوردار بود.

وی یادآور شد: در این دوره از نمایشگاه در بخش تربیتی و اخلاقی مسابقات مختلفی از جمله ستاره ها، صندوقچه اسرار قرانی، راه مستقیم، هوش قرآنی، پازل های قرآنی و ... و در بخش مسابقات مخصوص نوجوانان، نامه ها، مهتاب، پله های آسمانی، هادیان، از کی بپرسم ،هوش قرآنی (2)، کتابخوانی و ... برگزار شد.

وی با بیان اینکه ویژه برنامههای این کمیته در چهار محور کارگاههای هنری، بازی و مسابقه، قصه گویی و نرم افزار دیجیتال اجرا شد، افزود:۳۰ کارگاه آموزشی برای کودکان و نوجوانان در این نمایشگاه برپا شد.

صادق زاده به برگزاری کارگاههای جدول قرآنی، نقاشی دیواری بر روی بوم، معمای قرآنی، کتاب سازی، خوشنویسی، ماسههای رنگی و کارگاههای چوب و معرق برای نخستین بار در نمایشگاه قرآن اشاره و خاطرنشان کرد: تمامی برنامه های این کمیته با محوریت تبیین آموزه های قرآنی اجرا شد.

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار "قرآن؛ چلچراغ هدایت" تا ساعت 24 امشب 14 خرداد ماه مصادف با 19 رمضان در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) دایر است.