English فارسی العربیه

حضور موسسه رضوان در نمایشگاه قرآن با سه طرح جدید

مدیرعامل موسسه قرآنی رضوان در مورد فعالیت های این غرفه گفت: این موسسه از سال ۱۳۷۰ فعالیت خود را در مدارس مختلف آغاز کرد و در دو سال گذشته به صورت رسمی فعالیت خود را به صورت گسترده تر و خارج از محل مدرسه آغاز کرده است.

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، حمید محصل وی در مورد حوزه های فعالیت این موسسه گفت: در بخش بزرگسالان مراکز تخصصی حفظ قرآن کریم فعالیت می کند که در این بخش آموزش ها به صورت هوشمند برگزار می شود و دوره ها در مدت یک، دو، سه و پنج ساله اجرایی می شود.

محصل افزود: دوره آموزش آمادگی برای کنکور ویژه حفاظ و بخش مفاهیم تخصصی برای افرادی که می خواهند مدرک درجه ۳ سازمان تبلیغات اسلامی را دریافت کنند نیز برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این موسسه دوره تربیت کادر متخصص نیز برگزار می کند، افزود: این موسسه ضمن تربیت معلم قرآنی و اقدام به تربیت داور مسابقات قرآنی نیز می کند که در این زمینه تنها موسسه ای است که چنین فعالیتی را انجام می دهد.

محصل همچنین افزود: مهد قرآن و پیش دبستانی و کلاس های خردسالان نیز توسط کارشناسان امر برگزار می شود.

وی در مورد طرح های جدید موسسه رضوان اظهار کرد: ۳ طرح در نمایشگاه رونمایی شد که طرح اول مکالمه عربی ویژه حفاظ بیست جزء است؛ این افراد به موسسه ای که وابسته به وزارت امور خارجه است و برای کار مترجمی نیرو تربیت می کند، معرفی می شوند که در زمینه کاریابی بسیار موثر است.

محصل ادامه داد: طرح دیگر مسابقات قرآنی است که بعد از رمضان به صورت ماهانه برگزار خواهد شد. در این برنامه، سوالات دینی و قرآنی در شبکه های اجتماعی مطرح می شود که جوایزش نت برگ های تخفیفی است که می توانند از فروشگاه های مختلف محصولاتی از قبیل پوشاک، لوازم خانه، طلا، فرش و خدمات مختلف را دریافت کنند.

علاقه مندان می توانند با عضویت در رضوان القرآن در شبکه های اجتماعی مختلف در این طرح ها شرکت کنند.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن معنای زندگی» همزمان با ماه مبارک رمضان از 21 اردیبهشت تا 4 خرداد در مصلای حضرت امام خمینی (ره) در حال برپایی است.