English فارسی العربیه

برگزاری مسابقه تفسیر همراه با آیه های نور در نمایشگاه قرآن/ به عشق آمدنت قدمی برمی دارم

مسابقه تفسیر همراه با آیه‌های نور توسط معاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در نمایشگاه قرآن برگزار می‎شود.

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، حجت الاسلام حسین عباسعلی‌پور مسئول غرفه بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، در گفت و گو با ستاد خبری بیست وهفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با اشاره به برنامه‌های تخصصی این بنیاد در نمایشگاه قرآن کریم، گفت: این غرفه در طول نمایشگاه پذیرای میهمانان و علاقه‌مندان به حوزه مهدویت بود که بر همین اساس نشست‌های تخصصی قرآن و مهدویت با رویکرد مباحث تمدنی، سبک زندگی مهدوی و شعار سال را اجرا کرد.

وی افزود: برگزاری گفت‌وگوهای مهدوی با عنوان شاخص‌های جوانان منتظر و برگزاری مسابقه آیه‌های نور، ختم روزانه قرآن کریم برای هدیه به حضرت به همراه تفسیر آیات مهدوی، معرفی نمونه محصولات و آثار بنیاد، برگزاری میزهای مشارکت‌های مردمی، ثبت‌نام دوره‌های مهدویت، پرسش و پاسخ مهدوی از برنامه‌هایی است که همه روزه در غرفه بنیاد برگزار شد.

عباسعلی‌پور با اشاره به اجرای برنامه «به عشق آمدنت قدمی برمی‌دارم»، گفت: این طرح یکی از دیگر برنامه های این غرفه است که در آن مخاطبان در برگه‌های طراحی شده مطالبی درباره موضوع نوشته و با آن عکس می‌گیرند و این تصویر در صفحه اینستاگرامی بنیاد استان تهران بارگذاری خواهد شد.

وی با اشاره به جزئیات مسابقه تفسیر همراه با آیه‌های نور توسط معاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در نمایشگاه قرآن هم گفت: در این مسابقه 5 آیه مهدوی از قرآن استخراج شده و افراد یک آیه را انتخاب کرده و تفسیر همان آیه را برای ما ارسال می‌کنند، که به بهترین تفسیر و فعالیت ویژه جایزه نفیسی از سوی بنیاد مهدوت اهدا می‌شود. این غرف در ستون 86 شبستان مصلا جنب غرفه قرآن و عترت نمایشگاه قرار دارد.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از 21 اردیبهشت‌ در مصلای حضرت امام خمینی(ره) آغاز به کار کرد و امشب (شنبه) چهارم خرداد با تجلیل از برگزیدگان به کار خود پایان می‌دهد.