English فارسی العربیه

یک خادم قرآن تأکید کرد: ضرورت تهیه بسته های محتوایی متناسب با شعار نمایشگاه قرآن

یک خادم قرآن کریم درباره شعار «قرآن معنای زندگی» در این دوره از برگزاری نمایشگاه قرآن گفت: اهتمام به تهیه و توزیع بسته‌های محتوایی متناسب با شعار نمایشگاه قرآن ضرورت دارد.

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، عباس سلیمی پیشکسوت قرآنی کشور درباره جایگاه نمایشگاه بین‌المللی قرآن میان مردم، گفت: راه تکامل و تعالی و ارتقاء تا خداوند باز است و هیچ‌گاه بسته نیست.

وی با اشاره به بار محتوایی و علمی والاتر امسال نمایشگاه قرآن نسبت به سال گذشته، ادامه داد: اگر بتوانیم کاری کنیم که از مجموعه دیدگاه‌ها، نظریات، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های همه مؤسسات قرآنی و آحاد علاقه‌مند به قرآن در کشور حتی اگر در مؤسسه، سازمان و نهادی مسئولیت نداشته باشند، استفاده کنیم، مردم عشق می‌ورزند و به این عرصه علاقه‌مند می‌شوند و این می‌شود که مردم با زبان روزه به نمایشگاه قرآن بیایند و شاهد دیدن تجلیات قرآن باشند.

این خادم قرآن اضافه کرد: خوب است که همه ما اعم از دست‌اندرکاران و اصحاب رسانه به این نکته فکر کنیم و همه این حرکات را به طرف استنتاج منطق مبتنی بر تبیین سبک زندگی قرآنی سوق دهیم. با این کار، قطعاً خداوند عنایاتش را شامل حال ما می‌کند و شاهد کمتر شدن ناهنجاری‌ها و مشکلات اجتماعی و افزایش روحیه نشاط و ایمان و سوق دادن مردم به طرف زندگی می شویم.

وی درباره شعار این دوره نمایشگاه «قرآن معنای زندگی» گفت: در این زمان بیش از هر زمان دیگری نیازمند این هستیم که ارزش‌های قرآنی در زندگی عملی خودمان در کف جامعه متجلی شود و این شعار را می‌پسندم .

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از 21 اردیبهشت‌ در مصلای حضرت امام خمینی(ره) آغاز به کار کرد و امشب (شنبه) چهارم خرداد با تجلیل از برگزیدگان به کار خود پایان می‌دهد.