English فارسی العربیه

آموزش درست‌خوانی نماز


آموزش درست‌خوانی نماز


اعضای باشگاه همراهان نمایشگاه قرآن می‌توانند با شرکت در آموزش درست‌خوانی نماز علاوه بر محک زدن مهارت قرائت و تلاوت خود، امتیازشان را افزایش دهند و از مزایای بن خرید و سایر جوایز نفیس بهره‌مند گردند. گفتنی است این مسابقه با همکاری سامانه آموزش الکترونیکی حامیم برگزار می‌شود.

توضیح روش مسابقه:

در این مسابقه مهارت قرائت نماز شما با روش تعیین سطح در پنج مرحله به‌صورت تعاملی و جذاب مورد سنجش قرار می‌گیرد که سطح یک و دو آن ملاک امتیازگیری شما خواهد بود و سطح‌های سه، چهار و پنج برای آموزش بیشتر در اختیار قرار گرفته است و با گذراندن آنها امتیازی در باشگاه همراهان برای شما منظور نخواهد شد. 
سطوح پیش‌بینی شده در این مسابقه عبارت است از: 
۱ـ صحیح‌خوانی حمد و سوره: احراز صحت تلفظ حروف خاص الفاظ حمد و سوره در حد صحت شرعی و بیان نکردن اشتباه کلمات.
۲ـ نماز درست (صحیح‌خوانی الفاظ واجب نماز): بررسی صحت تلفظ حروف خاص الفاظ واجب نماز در حد صحت شرعی و عدم بیان اشتباه کلمات.
۳ـ نماز پسندیده (صحیح‌خوانی الفاظ مستحب نماز): احراز صحت تلفظ حروف خاص الفاظ مستحب نماز در حد صحت شرعی و اشتباه نخواندن کلمات.
۴ـ نماز زیبا (فصیح‌خوانی): بررسی رعایت قواعد ابتدایی قرائت با لحن عربی همراه با تلفظ برخی حروف خاص.
۵ـ نماز زیباتر (نکات تجویدی): احراز صحت قرائت الفاظ نماز با لحاظ برخی قواعد تجویدی مانند قواعد مربوط به احکام حروف.
در هر سطح آیات یا عبارات منتخب نماز را می‌خوانید و صدایتان را برای سامانه حامیم ارسال می‌کنید تا بر اساس ارزیابی تخصصی این قرائت، بازخورد آموزشی متناسب با نیازتان دریافت کنید و با دریافت تأییدیه هر سطح به سطح بعدی مسابقه وارد شوید. 
توجه: صدای ارسالی بانوان تنها توسط کارشناسان خانم بررسی می‌شود.

امتیازات مسابقه:

با گذراندن سطح یک 200 (دویست) امتیاز و با گذراندن سطح دو 200 (دویست) امتیاز دیگر و در مجموع برای این دو سطح 400 (چهارصد) امتیاز دریافت می‌کنید که جزو امتیازات‌ شما در باشگاه همراهان نمایشگاه قرآن محسوب می‌شود و بر اساس آن می‌توانید از مزایای بن خرید و جوایز دیگر بهره‌مند شوید. 
باز هم تأکید می‌شود که با گذراندن سطح سه تا پنج امتیازی به شما تعلق نمی‌گیرد و در صورت تمایل برای یادگیری بیشتر این سطوح در اختیارتان قرار گرفته است.

راه‌های شرکت در مسابقه:

از دو طریق زیر می‌توانید در مسابقه شرکت کنید:
۱ـ دریافت اپلیکیشن اندرویدی مسابقه و نصب بر روی گوشی تلفن همراه 
این نکته را هم متذکر می‌شویم که سوابق آموزشی شما در هر دو بستر اپلیکیشن و بات همگام‌سازی می‌شود و در هر دو مشخص است که تا کجای مسابقه پیش رفته‌اید.