English فارسی العربیه

آموزش تفسیر سوره های منتخب


آموزش تفسیر سوره‌های منتخب


اعضای باشگاه همراهان نمایشگاه قرآن می‌توانند با شرکت در آموزش تفسیر سوره‌های منتخب علاوه بر ارتقای دانش قرآنی خود، امتیازشان را افزایش دهند و از مزایای بن خرید و سایر جوایز نفیس بهره‌مند گردند. گفتنی است این مسابقه با همکاری سامانه آموزش الکترونیکی حامیم برگزار می‌شود.

توضیح روش مسابقه:

در این مسابقه تفسیر سه سوره منتخب در قالب پنج جلسه آموزشی با تدریس استاد میرباقری ارائه شده است. ابتدا محتوای آموزشی چندرسانه‌ای هر سوره را مشاهده می‌کنید و سپس در آزمون چندگزینه‌ای آن شرکت می‌کنید. در صورت موفقیت در آزمون آن (نمره ۶۰ از ۱۰۰) سراغ جلسه و سوره بعدی می‌روید و در صورت عدم موفقیت می‌توانید مجدداً محتوای آموزشی را مشاهده و در آزمون شرکت کنید. شرح بخش‌های این مسابقه به قرار زیر است: 

۱ـ تفسیر سوره واقعه: از آنجا که خواندن برخی سوره‌های قرآن کریم از جمله سوره واقعه در بین عموم جامعه و علاقمندان به این کتاب آسمانی متداول‌تر است، مناسب است علاوه بر قرائت مداوم این سوره، با معانی و مفاهیم بلند آن نیز آشنا شوند. همچنان که نام این سوره نشان می‌دهد، محتوای این سوره پیرامون قیامت و خصوصیات آن است. دلایل معاد، آغاز قیامت، تصویر انتقال از دنیا به آخرت، گروه‌بندی انسان‌ها در آن روز و پاداش و جزای هر گروه، از موضوعات این سوره است. تفسیر این سوره طی سه جلسه آموزشی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. 

۲ـ تفسیر سوره اعلی: این سوره یکی از سوره‌های نسبتاً کوتاه قرآن کریم و از مجموعه با فضیلت سور مسبحات است که مضامینی بسیار عالی را در خود جای داده است. در این بخش، تفسیری روشن و روان از آیات سوره مبارک اعلی طی یک جلسه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. 

۳ـ تفسیر سوره بلد: سوره بلد نیز یکی از سوره‌های تقریباً کوتاه قرآن کریم است که دارای آموزه‌هایی کاربردی و ارزشمند است. در ابتدای سوره به این حقیقت که زندگی انسان در عالم دنیا همواره توأم با مشکلات و رنج است اشاره می‌شود. سپس به نعمت‌های الهی و ناسپاسی انسان در مقابل این نعمت‌ها پرداخته می‌شود. در آخر این سوره مردم به دو گروه تقسیم و گوشه‌ای از صفات هر گروه بیان می‌گردد. تفسیر این سوره طی یک جلسه آموزشی به کاربران ارائه می‌شود. 

امتیازات مسابقه:

با گذراندن هر جلسه آموزشی و موفقیت در آزمون آن 80 (هستاد) امتیاز و در مجموع برای پنج جلسه این سه سوره 400 (چهارصد) امتیاز دریافت می‌کنید که جزو امتیازات‌ شما در باشگاه همراهان نمایشگاه قرآن محسوب می‌شود و بر اساس آن می‌توانید از مزایای بن خرید و جوایز دیگر بهره‌مند شوید.

راه‌های شرکت در مسابقه:

از دو طریق زیر می‌توانید در مسابقه شرکت کنید:
۱ـ دریافت اپلیکیشن اندرویدی مسابقه و نصب بر روی گوشی تلفن همراه 
۲ـ سامانه تحت وب
این نکته را هم متذکر می‌شویم که سوابق آموزشی شما در هر دو بستر اپلیکیشن و سامانه همگام‌سازی می‌شود و در هر دو مشخص است که تا کجای مسابقه پیش رفته‌اید.